EXPEDICE AFRIKA ETIOPIE 250g

Kód: HUNCO1
Novinka Tip
1 hodnocení
530 Kč 212 Kč / 100 g
3 dny
Můžeme doručit do:
30.9.2021

Etiopské dobrodružství může začít! V Afarské pánvi téměř před 50 lety bylo nalezeno tělo jednoho z nejslavnějších prvních hominidů Australopitheca LUCY vědeckým týmem z Clevelendu, který si nechal dovážet kávu z regionu Gedeo.  

I vy se můžete nechat unést naší extra sladkou, vyváženou a jemnou kávovou. V kávě můžete rozpoznávat chutě třešní, květin, hnědého cukru, jemný z oblasti Gedeo.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stejně tak jako je nezapomenutelný zážitek stát před mohutným slonem nebo s přicházejícím soumrakem slyšet stále se přibližující řev krále etiopské savany, lva, tak je i naše káva nezapomenutelná a výjimečná svojí sladkou chutí s hutnými kávovými tóny podpořenou chutí borůvek a karamelek. Staňte se i vy součástí divoké africké savany a probuďte v sobě šelmu při jejím vychutnávání.

Tato káva z limitované edice Hunters Coffee Expediton Afrika vás zavede do vysokohorské oblasti v okolí vesnice Buku Sayisa nacházející se na západě Etiopie v regionu Guji.

Tato oblast je specifická velkou nadmořskou výškou. Biologické procesy v zrnu se dějí mnohem pomaleji a káva tím získává komplexnost, ale také příjemnou sladkost.

Kávové třešně pocházejí od 430 farmářů nacházejících se v kraji Buku, kteří ji pečlivě sesbírají a donesou do zpracovatelského závodu ve vesnici Buku Sayisa. Pracovníci stanice třešně rozprostřou na africké postele a nechají je sušit přibližně 25 dnů na slunci. Následně jsou třešně oloupány od zbytků slupky a exportovány do světa. Tohle poměrně dlouhé sušení při nižších teplotách, které ve 2200 metrech panují, má za následek velmi hutnou a sladkou chuť, která připomíná borůvky, vánoční perníček, hřebíček a karamelky.

Kávu pražíme primárně na espresso, ale při přípravě filtru se určitě neztratí.

Pro upražení této kávy používáme pražičku Coffee Tech Ghibli 15, která využívá jako hlavní zdroj šíření tepelné energie kondukci, tedy přenos tepla kontaktem bubnu pražičky se zrnem. Díky tomu získává káva velmi příjemnou sladkost a hutné tělo.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: HUNTERS COFFEE
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: