Masáž LEDVINY

Kód: BRA-70001
1 300 Kč / ks
Vyprodáno

Detailní informace

Detailní popis produktu

Masáž soustředěná pro podporu funkci ledvin.

Masáž harmonizuje tok energie v těle psa na místech kde je to třeba.

To působí blahodárně na orgány a v neposlední řadě i na psychiku psa.

Masáž zpravidla obsahuje:

- masáž reflexních zón

- harmonizace energetických center (čaker)

- fyzická masáž svalů

- akupresurní masáž energetických bodů a uvolnění toku čchi v meridiánech.

Léčení/masáž probíhá v klidném a harmonickém prostředí u mě na adrese Žďárec 8, 594 56 Žďárec.

Po vzájemné dohodě může léčení probíhat i u Vás doma…. to bude záležet na mých časových možnostech.


(Do poznámky k objednávce mi prosím napište, jméno a datum narození psa a je-li...tak i diagnózu.

Děkuji, Míša).

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Čakry.

Čakry a jejich význam je velmi široký. Mají vliv na psychickou pohodu, na činnost orgánů a na množství energie.

Základních čaker je sedm, přičemž každá poukazuje na určitou oblast našeho těla. Pokud je čakra v nerovnováze, je narušený tok energie a může docházet k onemocnění, únavě, vyčerpání i fyzické bolesti.Meridiány

Meridiány jsou podle tradiční čínské medicíny (TČM) přesně dané dráhy těla, kterými proudí životní energie. Tvoří ucelenou síť, která spojuje jednotlivé orgány. Dráhy probíhají 3-5 mm pod kůží a v určitých bodech vystupují meridiány na povrch v tzv. akupunkturních bodech.

Za základ energetického komplexu považujeme 12 hlavních drah. Jsou představovány jangovým (dutým) nebo jinovým (plným) vnitřním orgánem. Jsou to např. meridián ledvin s meridiánem močového měchýře, meridián tenkého střeva a plic…

Tyto dráhy vzájemně propojuje dalších 8 vedlejších meridiánů, např. meridián opasku…

Energie prochází všemi uvedenými drahami a její harmonický průtok je základem pro naše zdraví. Případná disharmonie má za následek nejen fyzické projevy nemoci, ale i narušenou psychickou rovnováhu.

Při řešení zdravotních komplikací je proto důležité věnovat pozornost celému organizmu, ne pouze jednotlivému orgánu.


Ledviny

Ledviny jsou párový orgán fazolovitého tvaru, umístěný pod solními žebry po obou stranách páteře. Tvoří důležitou součást močového ústrojí a mají v organismu několik základních funkcí.

Ledviny jsou tvořeny asi miliónem mikroskopických jednotek, filtrujících krev, zvaných nefrony. V každém nefronu je krev neustále filtrována klubíčkem stočených cév, zvaných glomerulus. Ten umožňuje průchod vody a malých molekul, ale zadržuje krvinky a věší molekuly.

Ke každému glomerulu je napojen kanálek (tubulus), který má několik částí. Tubulem prochází tekutina a molekuly, které prošly glomerulem; to, co může být v organismu znovu využito, je znovu vstřebáno (resorbováno); nepotřebné či toxické látky jsou naopak do kanálku přidány – secernovány. Množství vody je vstřebáno podle potřeby a event. vyloučeno spolu s odpadními látkami do moči.

Kromě vyloučení odpadních látek a regulace množství vody v organismu umožňuje činnost ledvin normální chemické složení vnitřního prostředí organismu. Mezi důležité látky, jejichž stálou hladinu v krevní plazmě pomáhají ledviny udržovat, patří sodík, draslík, chloridy, hydrogenuhličitany, vápník, fosfor a hořčík. Správná hladina těchto látek v krevní plazmě je nesmírně důležitá. Jestliže ledviny správně nepracují, koncentrace těchto látek v plazmě může být změněna, a spolu s retencí tekutin může ohrozit život nemocného. 

Ledviny hrají i jiné role v organismu, jako je produkce hormonu erytropoetinu, který podporuje tvorbu a vyzrávání erytrocytů, vytvářejí renin, který pomáhá udržet normální krevní tlak, a pomáhají aktivovat vitamín D; jen aktivní vitamín D podporuje absorpci vápníku v tenkém střevě.

Vylučovací soustavu psa tvoří párové ledviny, které se nacházejí u stropu břišní dutiny. Tvoří 0,6% hmotnosti psa, a jejich délka odpovídá 2,5 – 3,2 násobku délky bederního obratle zvířete, šířka pak 1,4 – 1,8 násobku bederního obratle. Ledviny psa jsou větší než ledviny feny. Levá ledvina je poněkud volnější a pohyblivější, je těžší než pravá a je zavešená v rozsahu 2.–5. bederního obratle. Pravá ledvina se vkládá do jámy v ocasatém laloku jater, je proto pevněji fixovaná v dutině břišní, její přední část je u 12. žebra, zadním pólem sahá do úrovně 2.–3. bederního obratle. Ledviny mají fazolovitý tvar, na povrchu jsou hladké a jsou rozlišené na kůru a dřeň. Kůra ledviny psa je silná 3–8 mm a obsahuje hlavní funkční jednotky ledvin, nefrony. Dřeň je složena s kompletně srostlých pyramid, jednotlivé vývodné kanálky proto ústí do ledvinové pánvičky na jediné společné papile v podobě hřebenu (crista renalis), čímž se psí ledvina liší od ledviny lidské, kde kanálky ústí samostatně na vlastních ledvinových kalíšcích.
Z ledvin vystupují močovody, u středně velkého psa je močovod asi 12–16 cm dlouhý, přičemž pes má delší močovody než fena. Močovody ústí do močového měchýře. Ten se stavbou neliší od močového měchýře člověka, zasahuje hluboko do břišní dutiny a při maximální náplni může sahat až k pupku. Močová trubice psa – samce je velmi dlouhá, prochází přes sedací oblouk, společně s topořivým tělesem je vložena do žlábku v penisu a pokračuje až na hrot žaludu, kde vyúsťuje. U fen je naopak močová roura krátká, po přechodu přes sedací oblouk pokračuje podél dolní stěny pochvy a ústí v poševní předsíni.
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Smazat
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: