Broková kozlice ATA Arms SP Supersport 12/76 hlavně 76cm

Kód: SU-8882200179388
Značka: ATA Arms
27 830 Kč / ks
Vyprodáno
Sportovní broková kozlice s výměnnými choky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Broková kozlice ATA Arms SPSupersport v ráži 12/76 pro sportovní střelbu.

Jedná se o střední třídu brokovnic, která vhodná na sportovní střelbu. Model Supersport je vylepšený následovník velmi oblíbeného modelu Sporter.

Sportovní broková kozlice s baskulí s vysokopevnostní oceli. Povrchová úprava je černý Elox. Tato úpravu zajišťuje odolnost proti oděru a snižuje opotřebení.

Vybavená je selektivně volitelnou jednospouští. Jednospoušť je pro střelce uživatelsky mnohem příjemnější než dříve používané dvojspouště. Navíc je díky ní vystřelení druhé rány rychlejší.

Zbraň má mechanickou pojistku. Po uzavření brokovnice tak nedochází k automatickému zajištění zbraně proti výstřelu. Manuální pojistku ocení především sportovní střelci. Vyhazovače vystřelených nábojnic oceníte především při rychlé střelbě, kdy je potřeba rychle přebíjet.

Pažba je dřevěná s nastavitelnou lícnicí na pažbě. Každý střelec si tak brokovnici může upravit dle svých potřeb. Díky úpravě je brokovnice vhodná pro široké spektrum střelců. Pažba je z kvalitního tureckého ořechu, opatřena gumovou botkou pro tlumení zpětného rázu. Pažba sedí širokému spektru střelců a je velmi příjemně zalícitelná. Optimální vyvážení přispívá k rychlému a přirozenému zacílení

Brokovnice je v ráži 12 s délkou komory 76mm. Délka hlavní je 76cm a jejím primárním využitím je střelba asfaltových holubů na disciplínu TRAP. Hlavně jsou z vnitřní strany opatřené tvrdochomem. To zajistí brokovnici dlouhou životnost. Hlavně jsou opatřeny ventilačními ,,šínami,,. Horní hlaveň je opatřena sportovní lištou s mířidly. Technicky a prakticky je brokovnice SP SPorter srovnatelná s brokovnicemi BERETTA, ze které vychází a vlastně ji taky přesně kopíruje. Hlavňové svazky jsou originál Beretta

K brokovnici je dodáváno 5 kusů výměnných čoků pro všestranné použití této zbraně. Dodávané choky jsou 2x je EXTENDET (dlouhé) a 3x vnitřní (krátké).

ATA SP je v ČR tormetovaná vyšší tlakovou zkouškou i pro použití magnum nábojů. (Dle ujištění výrobce jsou použitelné i pro magnum náboje s ocelovými broky do průměru 4,5mm ).

Pušká má nový systém: INOPERATIVE TRIGGER = ODPOJOVAČ BICÍHO MECHANIZMU

Odpojovač významně zajišťuje bezpečnost zbraně tím, že brání spoušti v uvolnění bicího kladiva pokud je baskule závěru nesprávně uzamčena do hlavňového svazku. Brokovnice vystřelí jenom tehdy, když je hlavňový svazek správě uzamčený = čepy z baskule jsou správně zasunuty do hlavňového svazku.

Svojí konstrukci vychází a poměrně přesně kopíruje oblíbené, praxí ověřené, a spolehlivé brokovnice Beretta. Je to velice hezká a líbivá puška, precizně a bytelně vyrobená tak, aby svému majiteli dlouho a dobře sloužila. Je to všestranně použitelná broková kozlice pro myslivost, lov i pro amatérskou sportovní střelbu.

 • Ráže: 12
 • Délka komory: 76
 • Délka hlavní: 76cm
 • Hlavně: tvrdochrom
 • Baskule: ocelová
 • Jednospoušť
 • Manuální pojistka
 • Zkouška na magnumové náboje
 • Pažba: turecký ořech
 • 5x výměnný choke
 • Hmotnost: 2,8kg

Tyto pušky jsou v ČR už vyzkoušené a osvědčily se velice, velice dobře.

Broková kozlice ATA Arms, model - SP ztělesňuje syntézu více než 60-ti let tradičního puškařského mistrovského řemeslného zpracování a současných nejmodernějších technologií výroby loveckých a sportovních zbraní. Podobnost s brokovými kozlicemi značky Beretta není náhodná, jsou to v podstatě téměř stejné pušky. Jak svojí konstrukcí, provedením, vzhledem tak i kvalitou.

Zde si můžete přečíst článek z myslivosti o brokovnicích ATA Ams.

https://www.myslivost.cz/Casopis-Myslivost/Myslivost/2017/Srpen-2017/Brokova-kozlice-ATA-SP

Doplňkové parametry

Kategorie: Kulové
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1.5 kg
Kufr: Ne
Pažba: Dřevo ořech
Ráže: 12
Vyhazovače: Ano
Výměnné chocke: Ano
Zkouška na ocelové broky: Ano
Hmotnost zbraně : 2.8 g
Mířidla: světlovodná muška

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: