Masáž ROZMNOŽOVACÍ SOUSTAVA

Kód: BRA-70007
1 300 Kč / ks
Vyprodáno

Detailní informace

Detailní popis produktu

Masáž soustředěná pro podporu ROZMNOŽOVACÍ SOUSTAVY.

Masáž harmonizuje tok energie v těle psa na místech kde je to třeba.

To působí blahodárně na orgány a v neposlední řadě i na psychiku psa.


Masáž zpravidla obsahuje:

- masáž reflexních zón

- harmonizace energetických center (čaker)

- fyzická masáž svalů

- akupresurní masáž energetických bodů a uvolnění toku čchi v meridiánech.


Léčení/masáž probíhá v klidném a harmonickém prostředí u mě na adrese Žďárec 8, 594 56 Žďárec.

Po vzájemné dohodě může léčení probíhat i u Vás doma…. to bude záležet na mých časových možnostech.


(Do poznámky k objednávce mi prosím napište, jméno a datum narození psa a je-li...tak i diagnózu.

Děkuji, Míša).

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Čakry.

Čakry a jejich význam je velmi široký. Mají vliv na psychickou pohodu, na činnost orgánů a na množství energie.

Základních čaker je sedm, přičemž každá poukazuje na určitou oblast našeho těla. Pokud je čakra v nerovnováze, je narušený tok energie a může docházet k onemocnění, únavě, vyčerpání i fyzické bolesti.


Meridiány

Meridiány jsou podle tradiční čínské medicíny (TČM) přesně dané dráhy těla, kterými proudí životní energie. Tvoří ucelenou síť, která spojuje jednotlivé orgány. Dráhy probíhají 3-5 mm pod kůží a v určitých bodech vystupují meridiány na povrch v tzv. akupunkturních bodech.

Za základ energetického komplexu považujeme 12 hlavních drah. Jsou představovány jangovým (dutým) nebo jinovým (plným) vnitřním orgánem. Jsou to např. meridián ledvin s meridiánem močového měchýře, meridián tenkého střeva a plic…

Tyto dráhy vzájemně propojuje dalších 8 vedlejších meridiánů, např. meridián opasku…

Energie prochází všemi uvedenými drahami a její harmonický průtok je základem pro naše zdraví. Případná disharmonie má za následek nejen fyzické projevy nemoci, ale i narušenou psychickou rovnováhu.

Při řešení zdravotních komplikací je proto důležité věnovat pozornost celému organizmu, ne pouze jednotlivému orgánu.

Rozmnožovací soustava psa slouží k plození štěňat. Rozdílné pohlavní orgány psa a feny tvoří základ pohlavního dimorfismu, přičemž po pubertě jsou u psů patrné také sekundární pohlavní znaky – samec bývá větší a mohutnější než samice a má hrubší, širší hlavu, feny bývají menší a jemnější.
Samčí pohlavní orgány
Pohlavními orgány psa jsou pohlavní žlázy – varlata s nadvarletem umístěná trvale v šourku, kam sestupují obvykle do dvou měsíců věku. Kanálek nadvarlete pokračuje chámovodem, který na semenném hrbolku ústí do močové roury. Pes má jedinou přídatnou pohlavní žlázu, relativně velkou prostatu, jejíž velikost odpovídá přibližně velikosti lískového ořechu až kaštanu. Močová trubice ústí na vrcholu žaludu pyje. Psí penis odstupuje dvěma kořeny od sedací kosti a tvoří jej topořivá tělesa. Žalud je podlouhlý a rovněž vybaven topořivým tělesem, které v jeho zadní části tvoří bulbus glandis. Žalud penisu je též vyztužen pyjovou kostí. Celý pyj sahá až k pupku a je uložen v předkožce, odkud se vysouvá při vzrušení.
Samičí pohlavní orgány
Perineum feny – řitní otvor a vulva
Pohlavní žlázy samice, vaječníky, jsou uložené v dutině břišní, za ledvinami v úrovni 3.–4. bederního obratle, ve vaječníkovém vaku (bursa ovarica) a jsou velké 1–2 cm.[50] K vaječníku je trychtýřovitě přiložena nálevka vejcovodu. Ten má u psa podobu tenké trubičky dlouhé 4–7 cm,[51] která ústí na vrcholu příslušného děložního rohu. Fena má dvourohou dělohu ve tvaru písmene Y. Děložní rohy probíhají rovně směrem v pánvi, na přechodu břišní a pánevní dutiny se spojují v krátké děložní tělo, na které navazuje děložní krček. Pochva feny je dlouhá a končí poševním vchodem, který je u nuliparních fen chráněn panenskou blánou. Na pochvu při vyústění močové roury navazuje svažující se poševní předsíň, kterou obklopuje topořivé těleso bulbus vestibuli. Ve sliznici poševní předsíně jsou žlázy glandulae vestibulares minores. Zevní pohlavní orgány tvoří vulva, též vateň nebo přezka, kterou tvoří dva stydké pysky. Stydké pysky jsou ovládány krátkými svaly, díky nímž je vulva pohyblivá a při krytí jí může rozháraná fena aktivně přibližovat tam, kde cítí pyj psa.

Doplňkové parametry

Kategorie: Smazat
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: