BRACCO Bracco Dummy celokožešinový 120 g

Kód: BRA-V1209
Značka: BRACCO
439 Kč / ks
Vyprodáno

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bracco Dummy celokožešinový, je nepostradatelným prostředníkem pro výuku nošení srstnaté zvěře. Jednak pomocí zvyšování zátěže loveckého psa připraví k nošení reálné zvěře, ale též jej zvykne držet samotnou srst v mordě. S tím mají někteří psi problémy.

Tento Dummy je takovým předvojem Bracco třídílných Dummies, ale rovněž již na základních zkouškách je vyžadováno přinesení srstnatého aportu, nebo samotné zvěře.

Váhu kožešinového aportu volíme jednak podle věku psa, ale též podle velikosti plemene.

Například jezevčík začíná na váze 250g a Retriever na min. váze 500g.

V případě, že začíná-li dospělý pes nosit teprve aport, zbytečně jej nepřetěžujeme, aby takto nevznikl při výuce jeho odpor. Každou novou disciplínu stanovíme tak, aby jej pejsek co nejsnazším způsobem pochopil, a pak teprve zvyšujeme obtížnost úkolu.

Výhodou srstnatých aportů je, že nemusíme začít cvičit ihned ze zvěří a tak vznikne-li naší chybou problém ve výcviku, nedojde takto k odporu ke zvěři. Rovněž důlžité je i to, že naučíme loveckého psa disciplíně ve vztahu k srsti a tím pádem i k samotné zvěři.

Srstnaté aporty v žádném případě neházíme do vody, přišli bychom takto o srst. Cvičíme-li v mokré trávě…ve vlhku, aport po příchodu z výcviku necháme na vzduchu vysušit.

Na aporty můžeme aplikovat pach zvěře a pomocí provázku táhnout aport a učit tímto psa stopovat a přinést zvěř, nebo ji dohledat. S tímto rovněž začínáme na lehkém terénu (cestě) a posléze po dosažení kýženého výsledku volíme terén obtížnější. Při této disciplíně nemá pejsek vidět terén, který je určen k výcviku. Jde vyloženě po stopě.Parametry jednotlivých aportů:…délka u všech aportů je měřena BEZ provázku

70g- (využívají trpasličí plemena, nebo plemena velká pro zdokonalování čichu)

Délka: 17cm

Obvod: 13.5cm80g- (využívají trpasličí plemena, nebo plemena velká pro zdokonalování čichu)

Délka: 12cm

Obvod: 16.5cm120g- (využívají malá plemena psů, nebo na tréning slídění)

Délka: 19cm

Obvod: 16.5cm

Doplňkové parametry

Kategorie: Dummy, Aport s kožešinou
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1 kg
Hmotnost: 120 g
Materiál: Pravá králičí kožešina
Materiál 2: Bavlna

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: