Tři mandele příběhů z lesa i bezlesí

Kód: TLA
Novinka Dostupné i na prodejně
299 Kč / ks
Skladem (3 ks)

Novinka

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Křest mojí knihy „Tři mandele příběhů z lesa i bezlesí“

            Vážení přátelé, jsem velice potěšen Vaší účastí na křtu mojí první beletristické knihy „Tři mandele příběhů z lesa i bezlesí“ a jak již uvedl Ing. Pavel Mauer, dlouholetý náměstek ředitele ŠLP ML Křtiny, který naše setkání na křtu moderuje,  velmi si cením vstřícnosti rektora Mendelovy Univerzity v Brně, pana profesora Ing. Jana Mareše, CSc., který si našel ve svém přeplněném diáři čas a převzal roli křtitele. A tak mne napadá, když vidím vás všechny moje kamarády, kolegy, rodinné příslušníky a přátele z lesa i bezlesí, že je správné uvažovat v rovině My ne .

            Bez vás, osob a osobností by totiž nevznikly tyto příběhy, bez příběhů ani tato kniha, neměli bychom co křtít a nebyl by důvod se tady setkávat. Příběhy jsem shromažďoval v hlavě již několik let, ale teprve když jsem ze zdravotních důvodů odložil lyže, kolo a začal vyhledávat lékaře, jsem začal také intenzívně hledat smysluplnou činnost pro svoji hlavu, abych se odreagoval od svých zdravotních problémů. A začal jsem psát. Z počátku jsem žádný rozdíl mezi psaním odborné publikace a beletrie neviděl. Myslel jsem si, že pro mne to nebude vůbec těžký úkol (odborných knižních prací jsem napsal 28, poslední s názvem „Stavby pro plnění funkcí lesa“, byla mimořádně úspěšná také komerčně), ale ono to bylo mnohem těžší než jsem si myslel.

            Autor odborné knihy odevzdá text nakladateli, převezme povinné výtisky a autorský honorář, zatím co autor beletrie musí zajistit nakladatele, tiskárnu, odbornou a gramatickou korekturu, výtvarný  doprovod, fotodokumentaci a to nejdůležitější, zajištění financování celé akce.

            Obrátil jsem se v první řadě na mého syna Václava s prosbou o pomoc při organizaci prací spojených s vydáním knihy. Dále jsem oslovil Ing. Pavla Mauera, s nímž jsme uskutečnili mnoho krásných, úspěšných, kulturních akcí na Zámku ve Křtinách. Zapátral jsem v paměti a následně jsem poprosil paní Hanu Křenkovou, profesionální výtvarnici o výtvarnou pomoc, paní Ivu Skýpalovou, předsedkyni společnosti pro naplnění odkazu profesora Rudolfa Haši v Kunovicích, o historická data a fotografie, své manželce jsem naznačil, že budu potřebovat na akci spojenou s vydáním knihy určitou, pro vysokoškolského učitele v důchodu však závratnou částku a dostal jsem od všech kladnou  odpověď. Pouze moje manželka souhlasila s podmínkou, že stejnou částku připíšu na její účet. Tak se moji spolupracovníci rozrostli také o sponzory z řad mých studentů, současných úspěšných  podnikatelů, projektantů, farmářů, lesníků, prostě nezištných přátel, které jsem oslovil a všem tímto velice děkuji.

            Práce na knize „Tři mandele příběhů z lesa i bezlesí“ úspěšně pokračovala, zůstal jsem v kontaktu s Mgr. A. Vykydalovou, která prováděla korektury, nakladatelstvím, Ing. P. Mauerem a  synem Václavem s nimiž jsem zajišťoval fotodokumentaci a dokončoval vše,co bylo třeba, aby kniha mohla být vydána co nejdříve. V tomto období jsem se potřeboval zklidnit, koncentrovat se, dát možnost uzdravení mojí noze. Tyto požadavky byly naplněny psaním knihy, vyčerpávající péčí mojí manželky o mne a kontakty se synem Pavlem.  Byly to však také neskutečně časté a dlouhé telefonické hovory mezi jednotlivými účastníky této akce.

            Po obdržení předběžného rozpočtu jsem nakladateli sdělil, že celý projekt končím, neboť je velmi vzdálen finančním možnostem univerzitního profesora. Před konečným rozhodnutím o ukončení akce jsem na doporučení Ing. Věry Kindlové, mojí dřívější studentky, oslovil moje bývalé studenty, dnes úspěšné podnikatele, generální ředitele, projektanty, farmáře, lesníky, a další přátele ve vyšším středním věku  a v krátké době jsem měl požadovanou částku připravenou a práce na knize mohly pokračovat. Probíhala intenzívní komunikace mezi nakladatelstvím, korekturní pracovnicí, výtvarnicí, výběrem fotografií a finální termín konec srpna 2022 byl dodržen.

            Rozhodl jsem se, uspořádat křest zde, v Lachově cukrárně na Sv. Kopečku, kde jsem v nedalekém Lošově pro Mgr. Stanislava Lacha projektoval první rybník. Obrátil jsem se  na svého dlouholetého kolegu prof. Ing. Jana Mareše, CSc., rektora Mendelovy univerzity v Brně s prosbou, jestli by převzal roli křtitele. Z odpovědi, ve které pan rektor sděluje, že roli křtitele přijímá jsem měl velkou radost a věřím, že i vy, moji drazí přátelé, kteří jste přijali moje pozvání, jste vyjádřili svojí účastí radost. Děkuji Vám.

     Velmi rád bych zmínil dvě osobnosti, které znám velice dlouho a s oběma, protože se jedná o Ing. Pavla Mauera a Doc. Ing. RNDr. Ladislava Koutného, CSc., Ph.D., jsem stále v kontaktu, nepodařilo se mně získat pro Ing. P. Mauera ½ místa akademického pracovníka a u Doc. Ing. RNDr. Ladislava Koutného, CSc., Ph.D., přesto, že obdržel Evropskou cenu v oboru Krajinného inženýrství za projekt i realizaci MVN s třešňovou alejí zakončenou sakrální stavbou - kapličkou v Oseku nad Bečvou na celkové ploše 700 ha. V tomto případě jsem formálně nestihl zajistit jeho inaugurační řízení. Cítím to jako můj dluh vůči těmto osobnostem a omlouvám se jim.

Doplňkové parametry

Kategorie: Literatura
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: